telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

zapisy online na wizytę prywatną do lekarza specjalisty urologa

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30
Urologiczne Centrum Meyczne w Warszawie na Bemowie

dr Piotr Dzigowski

Ukończyłem Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
w Krakowie w 1997 roku. Od czasu ukończenia studiów jestem czynny zawodowo, po stażu podyplomowym pracowałem w Szpitalu w Proszowicach (miasto powiatowe w Małopolsce, niedaleko Krakowa), gdzie początkowo byłem lekarzem Pogotowia Ratunkowego, następnie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego a ostatecznie dostałem „wymarzony” etat w Oddziale Chirurgii Ogólnej. Specjalizację z urologii otworzyłem u Profesora Andrzeja Borkowskiego w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w 2005 roku. W tym okresie zdobywałem  doświadczenie zawodowe w urologii ogólnej, onkologicznej i czynnościowej w licznych ośrodkach uniwersyteckich w Polsce a także podczas szkoleń za granicą. Egzamin specjalizacyjny  zdałem w 2010 roku i do 2015 roku pracowałem w Klinice Urologii WUM.

Europejski egzamin specjalizacyjny FEBU

W 2010 roku uzyskałem tytuł specjalizacyjny FEBU - „Fellow of the European Board of Urology” - będący dowodem uzyskania specjalizacji z urologii, uznawanej we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Od maja 2015 do marca 2016 pracowałem również w Klinice Urologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Obecnie konsultuję i operuję w renomowanych ośrodkach urologicznych, andrologicznych i chirurgicznych w Warszawie (Szpital Mazovia, Klinika Leczenia Niepłodności InviMed, Szpital Medicover).

Jako urolog zajmuję się diagnostyką i leczeniem kamicy moczowej, nietrzymania moczu, neurogennych zaburzeń pęcherza moczowego, łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (prostaty), oraz zakażeń układu moczowego. Ponadto posiadam wieloletnie doświadczenie w leczeniu chorych z nowotworami układu moczowego – nowotworami nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i prostaty, a także cewki moczowej, prącia oraz jąder.
Zajmuję się również andrologią, leczeniem przedwczesnego wytrysku, zaburzeń erekcji, oraz diagnostyką i leczeniem niepłodności męskiej, ze szczególnym uwzględnieniem operacyjnych metod leczenia azoospermii.
Moją pasją jest urologia operacyjna, klasyczna i endoskopowa. Zajmuję się kompleksowym, operacyjnym leczeniem kamicy moczowej, nowotworów układu moczowego, oraz zabiegami z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej układu moczowego i narządów płciowych. Posiadam duże doświadczenie w mikroinwazyjnych metodach leczenia nietrzymania moczu (operacje z użyciem taśm i preparatu Botox).
Moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe nauczyły mnie odpowiedzialności i rzetelności. Z natury jestem optymistą, doceniam lecznicze działanie uśmiechu i nadal upieram się by mieszkać w Polsce. W pracy najbardziej cenię kontakt z pacjentem, szybką, rzeczową diagnostykę i konkretne, radykalne działanie terapeutyczne. Urologia wywodzi się z chirurgii, jest więc dziedziną medycyny,  która daje szerokie możliwości leczenia operacyjnego a co za tym idzie osiągania niejednokrotnie spektakularnych efektów.
Już w dzieciństwie zaprzedałem duszę motocyklom, rajdom samochodowym i muzyce rockowej, więc teraz staram się znaleźć dla nich trochę wolnego czasu. Czasu, którego na co dzień mam niewiele, zwłaszcza, że szczerze mówiąc, żadna z młodzieńczych pasji, nie dorówna radości płynącej z obcowania z Rodziną, której tak naprawdę, poświęcam każdą wolną chwilę.