telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

zapisy online na wizytę prywatną do lekarza specjalisty urologa

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30
Urologiczne Centrum Meyczne w Warszawie na Bemowie

Jak często powinieneś kontrolować swój gruczoł krokowy u urologa?

Kontrolne badania gruczołu krokowego u urologa są konieczne nie tylko dla tych, którzy mają problemy z oddawaniem moczu. Każdy mężczyzna około pięćdziesiątego roku życia powinien skontrolować swój stan zdrowia. Lekarz urolog najpierw przeprowadzi wywiad, a następnie wykona badanie per rectum pozwalające ocenić ewentualne zmiany gruczołu krokowego. Jeśli zauważy coś niepokojącego ,ustali harmonogram kolejnych wizyt.Rady Dobrego Urologa

Dobre rady urologa

Co możesz zrobić, żeby wspomóc proces leczenia i złagodzić przebieg choroby?

Pamiętaj,że łagodny rozrost stercza jest chorobą  o powolnym i stopniowym przebiegu, której rozwój możemy spowolnić lub zmodyfikować poprzez zmianę trybu życia oraz korektę złych nawyków higieniczno-dietetycznych.

  • Pij dużą ilość płynów w ciągu dnia, zwłaszcza wody, możesz w ten sposób zapobiegać infekcjom dróg moczowych i powstawaniu kamieni w drogach moczowych.
  • Zadbaj o prawidłową dietę.
  • Wzbogać ją o dużą ilość warzyw i owoców.
  • Jedz możliwie często posiłki składające się z ryb i owoców morza - możesz wzorować się na tzw. diecie śródziemnomorskiej.
  • Bezwzględnie ogranicz stosowanie ostrych przypraw, zmniejszysz w ten sposób takie objawy jak częstomocz, nykturia, a zwłaszcza parcie na mocz.
  • Zmniejsz ilość potraw zawierające tłuszcze nasycone, takich  jak tłuste produkty mięsne, ciasta, wyroby czekoladowe i cukiernicze, sery żółte, tłuste sery białe.
  • Unikaj tytoniu, nie pal i nie przebywaj w towarzystwie osób palących.
  • Unikaj nadmiernej ilości kofeiny, nie pij w dużych ilościach kawy i mocnej czarnej herbaty.
  • Ogranicz spożycie alkoholu.
  •  Staraj się nie przetrzymywać moczu.
  • Unikaj picia tuż przed snem, nie pij dużej ilości płynów przed seansem filmowym lub ważnym spotkaniem, ale pamiętaj o tym , że w czasie całego dnia należy przyjąć minimum 1,5 litra płynów.
  • Często łatwiej będzie Ci oddać mocz w pozycji siedzącej, niż stojąc przy pisuarze- nie powinieneś się tego wstydzić.

W przypadku kropelkowania moczy po zakończeniu mikcji zalecany jest lekki podłużny masaż cewki moczowej (od podstawy prącia)  w celu "wyciśnięcia" zalegających kropelek moczu.

W przypadku znacznych objawów podrażnieniowych, takich jak parcie na mocz oraz częstomocz, zalecany jest "trening pęcherza moczowego" polegający na stopniowym wydłużaniu czasu pomiędzy poszczególnymi mikcjami, aż do zwiększenia objętości oddawanego moczu do około 400ml.

Wybierz dla siebie optymalną formę aktywności fizycznej która sprawi Ci satysfakcję oraz poprawi Twoje samopoczucie i uprawiaj ją regularnie.

Zoptymalizuj ( po konsultacji z lekarzem urologiem ) czas przyjmowania leków, które mają wpływ na drogi moczowe, a zwłaszcza diuretyków.

Systematycznie przyjmuj leki zalecone przez Twojego urologa, jest to klucz do powodzenia terapii, a tym samym stałej poprawy stanu zdrowia, zniesienia dolegliwości i zwiększanie komfortu Twojego życia.