telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

zapisy online na wizytę prywatną do lekarza specjalisty urologa

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30
Urologiczne Centrum Meyczne w Warszawie na Bemowie

Infekcje narządów płciowych zazwyczaj łączą się z dojść podobnymi objawami - pieczeniem, swędzeniem, upławami. Aby mieć pewność, co do rodzaju zakażenia i jego leczenia, należy zawsze w takich przypadkach zgłaszać się do lekarza urologa.
Nieleczona grzybica penisa może prowadzić do bezpłodności na skutek obniżenia żywotności plemników oraz do przerostu gruczołu prostaty, nie należy się wstydzić wizyty u urologa. Grzybica penisa wymaga leczenia u urologa. Infekcje narządów płciowych są często bagatelizowane i niezauważane, gdyż choroby narządów płciowych tak naprawdę niezbyt często wywołują odczuwalne objawy. Ważne jest, aby przy jakichkolwiek objawach dotyczących narządów płciowych udać się do lekarza i badać się profilaktycznie raz na jakiś czas.

Jakie są objawy grzybicy penisa?

Do najczęstszych objawów grzybicy męskiej zaliczamy:

 • uczucie swędzenia i pieczenia prącia
 • serowata wydzielina o nieprzyjemnym zapachu
 • czerwone plamy i pęcherzyki na końcu penisa i w okolicy napletka
 • bolesne i częste oddawanie moczu (pieczenie)Grzybica penisa objawy urologiczne Warszawa
 • biały nalot na członku lub wysypka
 • ból podczas stosunku i ejakulacji
 • uczucie pieczenia podczas stosunku
 • stan zapalny oraz zakażenie prostaty
 • suchość i pękanie skóry na penisie
 • stan zapalny prostaty
 • pojawienie się stulejki,która utrudnia odbywanie stosunku

Grzybica należy do najczęściej występujących urologicznych chorób narządów płciowych. Czynnikiem, który ją wywołuje są drożdżaki Candida albicans. Schorzenie to powinno zostać poddane leczeniu, gdyż nieleczona grzybica grozi bezpłodnością, a także zmniejsza prawdopodobieństwo na zajście w ciążę. Okazuje się, że grzybica penisa jest niemniej powszechna niż grzybica pochwy.

Grzybica penisa stanowi duży problem u mężczyzn. Nierzadko mężczyzna nie zdaje sobie sprawy z tego, że ta choroba może dotyczyć również jego i lekceważy pierwsze objawy.
Grzybica penisa może przez dłuższy czas przebiegać bezobjawowo, ale kiedy wreszcie da o sobie znać, na pewno to poczujesz. Dopiero w późniejszym stadium choroby na genitaliach można zauważyć zaczerwienienie skóry prącia, śluzówki żołędzia i napletka,  uczucie swądu czy białe naloty na żołędziu. Objawy grzybicy penisa są nieprzyjemne, a konsekwencje poważne, więc nie należy zwlekać z wizytą  i podjęciem leczenia u urologa.

Treść artykułu autoryzowana przez:
Gabinet UROLOG WARSZAWA Prywatnie Leczymy Schorzenia Urologiczne

Zobacz: PRZYCZYNY GRZYBICY PENISA