telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

zapisy online na wizytę prywatną do lekarza specjalisty urologa

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30
Urologiczne Centrum Meyczne w Warszawie na Bemowie

Rak piersi i jajników jeszcze kilka lat temu był tematem tabu. Wiedza o profilaktyce i regularnych badaniach była znikoma. Z każdym rokiem poziom naszej świadomości rośnie, chociaż wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Pora zadbać o swoich ukochanych mężczyzn – rak jąder i prostaty spotyka coraz większą liczbę z nich. Z powodu zbyt późnego wykrycia niewielu ma szanse na wyzdrowienie. W studio Świat się kręci Agata Młynarska i jej goście próbowali znaleźć  rozwiązanie, jak przekonać mężczyzn do badania się?- Na raka jąder chorują najczęściej mężczyźni pomiędzy 20 a 34 rokiem życia
- 75% przypadków dotyczy mężczyzn między 20 a 49 rokiem życia
- Badanie jąder trwa tylko 3 sekundy
- Wczesne wykrycie raka daje 99% szans na wyleczenie

Aby wykryć raka wcześnie, podobnie jak w przypadku raka piersi, bardzo ważne jest samobadanie – przynajmniej jeden raz w miesiącu. A każda wykryta nieprawidłowość powinna wzbudzić niepokój i być powodem jak najszybszego odwiedzenia lekarza specjalisty.

O tragicznych statystykach mówił także lekarz, androlog Piotr Dzigowski: Rak jąder jest niestety nowotworem złośliwym. Bez samobadania będziemy mieli, jak do tej pory, słabą wykrywalność, ponieważ najprościej zbadać to samemu (…). Każda zmiana konsystencji, odczucia, wielkości może być zmianą niepokojącą. Nie możemy tego przegapić – musimy sobie uświadomić, że co roku w Polsce na raka jądra zapada aż 800 mężczyzn. Około 120 z nich umrze z tego powodu. W Stanach Zjednoczonych w tym samym czasie zapada około 800 000, a umiera 300. To jest kolosalna różnica, aż trzy razy mniej (…).
Zbadaj jądra
Z widzami swoją historią podzielił się aktor Wojciech Wysocki: Rak jąder w ogóle nie boli, jest praktycznie niezauważalny (…). Nie wstydzę się tej choroby, chociaż ciągle mówimy o wstydliwej chorobie. Moim zdaniem jest to absurd. Kobiety mają piersi, mężczyźni mają jądra i tyle, to jest część naszego ciała. Gdyby nie ona nie mielibyśmy dzieci, nie ma czego się wstydzić – trzeba dotknąć i się po prostu zbadać

Poznaj naszych lekarzy specjalistów

dr Łukasz Kupis specjalizujący się w mało inwazyjnych operacjach urologicznych

Urolog i androlog specjalizujący się w mało inwazyjnych operacjach urologicznych - głównie w mikrochirurgii. Osobiście diagnozuje pacjentów wykonując badania USG jąder oraz USG układu moczowego.

dr Piotr Dzigowski lekarz z bardzo dużym doświadczeniem klinicznym

Urolog i androlog z bardzo dużym doświadczeniem klinicznym. Leczy najtrudniejsze przypadki andrologiczne i urologiczne opierając się na osobiście przeprowadzanej diagnostyce USG.

dr Tomasz Mutrynowski lekarz specjalizujący się w szerokiej diagnostyce i leczeniu chorób prostaty

Urolog specjalizujący się w szerokiej diagnostyce i leczeniu chorób prostaty. Posiada bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu badań transrektalnych prostaty - TRUS oraz biopsjach i operacjach prostaty.