telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30

zapisy online na wizytę prywatną do lekarza specjalisty urologa

telefoniczna rejestracja prywatnej wizyty urologicznej

( 22 ) 300 10 30
Urologiczne Centrum Meyczne w Warszawie na Bemowie

Priapizm – to stały, trwający powyżej 4 godzin, bolesny wzwód. Jest on niezależny od podniecenia i nie ustępuje po wystąpieniu wytrysku. Sytuacja taka wymaga natychmiastowego leczenia, ponieważ krew która w trakcie wzwodu napływa do ciał jamistych  i nie może się wydostać . Na dłuższą metę może doprowadzić do niedotlenienia i uszkodzenia tkanek, co w przyszłości może wpływać na utrudnienie osiągnięcia i utrzymania wzwodu.
Priapizm wysokoprzepływowy inaczej przekrwienny , spowodowany uszkodzeniem tętnicy znajdującej się w prąciu, czasem anemią. Priapizm niskoprzepływowy – niedokrwienny, zwykle występujący samoistnie, może być wywołany lekami lub innymi chorobami.

Do przyczyn długotrwałego wzwodu zaliczamy:

  • białaczkę,
  • talasemię,
  • anemia sierpowata,
  • efekty uboczne stosowania leków ( substancji na zaburzenia wzwodu, antydepresantów,
  • leków przeciwzakrzepowych,
  • nadużywanie alkoholu i kokainy,
  • uraz krocza , rdzenia kręgowego,
  • zakrzep krwi,
  • choroby mataboliczne,
  • choroby układu nerwowego.


Ze względu na możliwość trwałych uszkodzeń, należy jak najszybciej skonsultować się  z lekarzem urologiem, który po serii badań, zbadaniu członka podbrzusza i odbytu, w celu wykluczenia raka, dobierze odpowiednie leczenie. Może ono polegać na podaniu leków (adrenominetyków), płukaniu ciał jamistych solą fizjologiczną, usunięciu krwi za pomocą strzykawki lub wykonaniu operacji.

Poznaj naszych lekarzy specjalistów

dr Łukasz Kupis specjalizujący się w mało inwazyjnych operacjach urologicznych

Urolog i androlog specjalizujący się w mało inwazyjnych operacjach urologicznych - głównie w mikrochirurgii. Osobiście diagnozuje pacjentów wykonując badania USG jąder oraz USG układu moczowego.

dr Piotr Dzigowski lekarz z bardzo dużym doświadczeniem klinicznym

Urolog i androlog z bardzo dużym doświadczeniem klinicznym. Leczy najtrudniejsze przypadki andrologiczne i urologiczne opierając się na osobiście przeprowadzanej diagnostyce USG.

dr Tomasz Mutrynowski lekarz specjalizujący się w szerokiej diagnostyce i leczeniu chorób prostaty

Urolog specjalizujący się w szerokiej diagnostyce i leczeniu chorób prostaty. Posiada bardzo duże doświadczenie w wykonywaniu badań transrektalnych prostaty - TRUS oraz biopsjach i operacjach prostaty.